45 Yıl Önce Elini Havaya Kaldırdı ve Hiç İndirmedi.


Dünya da yaşamak güzel fakat bazende tuhaf olabiliyor. Her türlü insanı bulduğumuz bu dönemlerde çok tuhaf bir şekilde yaşayan insanların sayısı oldukça fazla. Size bir kolunuzu havada tutun desem kaç saat dayanabilirsiniz ya da kaç dakika. Belki birçoğumuz 10 dakika ya da en fazla 1 saat tutabilecek. Fakat bu Hintli adam tam 45 yıldır kolunu havada tutuyor.

Sadhu amar Bharati adlı Hint gurusu 1973’ten bu yana sağ elini yukarıda tutuyor. Eli işlevini yitirmiş bir deri ve kemik parçasından ibaret olsa da Hindistan’da Şiva’ya  tapanlar için bir sembol olmuş durumda. 1970 yılına kadar Bharati normal bir hayat süren orta sınıf bir çalışanmış.

Bir işi, evi, karısı ve üç çocuğu varmış ama bir sabah kalkmış ve bunların hiçbir önemi  olmadığını düşünüp her şeyi geride bırakarak kendini Hindu tanrısı Şiva’ya adamış. Mütevazi Sadhu giysileri ve metal asası ile Hindistan yollarına düşmüştür.

1973  yılında hala ölümlü hayatın lükslerine çok bağlı olduğunu düşündüğü için dünyevi şeylerden kendini ayırmak amacıyla sağ kolunu havaya kaldırıp o şekilde tutmaya karar vermiş. Bharati’nin kolu 1973 yılından beri bu şekilde duruyor ve artık kolunu kullanamıyor.

Kimi kaynaklar Bharati’nin dünyada yaşanan şiddetten duyduğu rahatsızlığa karşı barış için kolunu kaldırdığını iddia ediyor. Bharati başka Hindulara da ilham vermiş ve insanlar yedi, on üç, yirmi beş yıl gibi sürelerde kollarını havaya kaldırarak durmuşlar. Bharati artık acı duymuyor çünkü bu şekilde kalan kolu artık işlevini ve hissiyatını yitirmiş.

Bharati, gördüğü bir rüyadan da etkilenerek bir anda kendini tanrı Shiva’ ya adar. Bu uğurda hayattan elini eteğini çekmesine rağmen yeterince tatmin olamayan Bharati, hayatın nimetlerine bir daha tamamen bulaşmamak için sağ elini havada tutmaya karar verir ve o günden sonra bir daha indirmez.

Uyurken bile dikey konumda duran Bharati’ nin kolu şu an kullanılamaz durumda ancak o bu durumdan şikayetçi değil. Çok huzurlu olduğunu söyleyen adama yerel halk kutsal gözle bakıyor.

Bu ilginç adamın hikayesinden sonra başka bir ilginç adama bakalım.

 

Amou Hacı isimli 80 yaşındaki amcamız bir İranlı. Dünyanın en pis adamı çünkü kendisi tam 60 senedir hiç yıkanmamış. Kendisine “dünyanın en pis adamı” demek hakaret  olmasa gerek. Zira bırakın yıkanmayı Hacı’nın vücuduna son 60 senedir su bile değmemiş.

İran’ın Fars vilayetine bağlı Dejgah’ta yalnız başına yaşayan Hacı amca, etrafta bulduğu hayvan ölüleriyle beslenerek yaşıyor. Ama favorisi ölmüş kirpi eti. Kendisi yıkanmaktan nefret ediyor ve yıkanmak kelimesi bile onu kızdırmaya yetiyor.

Geçmişinde yaşadığı bazı duygusal sıkıntılar yüzünden yıkanmanın ve hatta temiz olmanın onu hasta edeceğini ve öldüreceğini düşünüyor. Hacı amcanın ciğerlerinin de dış görünüşünden pek bir farklı yok. Çünkü Hacı amca sigara niyetine her gün onlarca tezek kurutuyor ve bunları kağıda sarıp içiyor.

Tabii arada bir verilen sigaraları da geri çevirmiyor. Banyoda inanılmaz bir mantık hatası olduğunu, banyo yapmadan da yaşanabileceğini savunuyor. İnsanların temizlik denen çılgınlıktan bir an önce kurtulması gerektiğini düşünen bu adam; tüm yakışıklılığını da çamura ve kire borçlu olduğunu söylüyor.

Son olarak tuhaf bir görünüme sahip olan bir genç kız var.

 

Kendisi çok güzel bir kızken bir an da aldığı bir kararla vucüt geliştirmeye merak salıyor. Eskisine göre baya değişen genç kız, bir çoğu insana göre hata yaptığı yönünde. 21 yaşındaki Rus sporcu, Oldukça güzel ve bebeksi yüz hatlarına tamamen zıt bir vücuda sahip. 

Bir vücut geliştirme şampiyonu olan Vins, aynı zamanda iddialı bir halterci. 120 kilogramlık halteri kaldıran Julia Vins, Instagram’da kısa sürede 400 bin takipçi kazandı. Julua Vins, 15 yaşından bu yana spor yapıyor. O dönemde yaşadığı Rusya’nın Volga nehri kıyısındaki Engels kentinde bir spor salonuna gitmeye başladı Julia Vins.

O zamanlar amacı sadece fit bir görünüme sahip olmaktı. Ama sonra ağırlık çalışan bir genç adamı görüp onun yaptıklarını yapmaya başladı. Haftada 5 gün antrenman yaptığını belirten ‘Kaslı Barbie’, “Hazırlık aşamama göre antrenmanlarımın miktarını ayarlıyorum.

Yemek yeme biçimim de buna göre değişiyor. Bir yarışmaya hazırlanıyorsam, uygun bir şekilde besleniyorum. Ama haftada bir kez kendime istediğim şeyi yeme izni veriyorum” diyor. Farklı ünvanlara ve rekorlara sahip Vins “Şimdilik Dünya Haltercilik Kongresi’nden squatta 2 kez dünya şampiyonluğum ve dünya rekorlarım var. Fakat asıl niyetim yarışmalardan madalya toplamak değil.

Sadece hazırlanıyor ve herkese neler yapabildiğimi gösteriyorum” dedi. Vins gelecek planları yaparak vakit harcamayı sevmediğini,  geçmişteki edinimlerini düşündüğünde daha rahat hissettiğini ve 3 yıl önce başladığı halter sporunun hayatına dönüştüğünü vurguladı. Vins ayrıca Çin yapımı video oyunları için model olarak çalışıyor. Yaşadığı değişim onun bu kadar popüler olmasını sağlasa da eski halinden baya uzaklaştı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

OHA OHA
3
OHA
Korkunc Korkunc
1
Korkunc
Aşk Aşk
2
Aşk
Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Kızgın Kızgın
2
Kızgın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı