BU KADININ GÖZLERİNDEN YAŞ YERİNE KRİSTAL AKIYOR !


BU KADININ GÖZLERİNDEN YAŞ YERİNE KRİSTAL AKIYOR !

 

 

 

Ağlamak ve ya gözyaşı dökmek insanı aslında rahatlatmaktadır. Doktorlar sağlıklı yaşamak için daha çok gülün dese de ağlamanın da vücuda pek çok faydası bulunuyor. Yapılan araştırmalara göre, ağlarken üzerinizde bulunan tüm negatif duyguları gözyaşlarınızla kendinizden uzaklaştırabiliyorsunuz. Her ne kadar kötü bir sebep olsa bile. Dünyadaki en özel duygulardan biri olan ağlamak, bazı insanlar için daha acı verici olabiliyor. Bu videoda ise ilginç özellikleri dikkat çeken bir kaç insana bakacağız.

 

Laura Ponce

Brezilya’da yaşayan Laura Ponce ismindeki öğretmeni ağlarken görenler gözlerine inanamıyor çünkü gözyaşları çok farklı. kadının gizemli hastalığı dolayısıyla gözlerinden beyaz plaklar yükseliyor. Bu plaklar bazen haftalarca devam edebiliyor. Genç kadının gözünden ne zaman bir plak çıksa hemen ardından yenisi oluşmaya başlıyor. Gözü içerisindeyken yumuşak halde olan beyaz madde hava ile temas ettikten hemen sonra kristalize oluyor ve sertleşiyor. Laura Ponce hastalığını şu şekilde anlatıyor, “Bazen bir tam gün boyunca izin almak zorunda kalıyorum ve işe gidemiyorum. Gün içinde 30 tane plak temizlemem gerekebiliyor. Kuruduğu zaman müdahale etmem zorlaşıyor ve canım çok yanıyor o yüzden hemen almam gerekiyor günde bir avuç dolusu çıkan kristaller tıpkı bir cam gibi keskin ama gözlerine hiçbir zarar vermiyor. Ancak canını acıtması işin korkunç tarafı.

 

Twinkle Dwivedi

13 yaşındaki Hintli Twinkle Dwivedi’nin hastalığı karşısında tıp dünyası çaresiz. Genç kızın vücudunda kesik izi ve yara olmamasına rağmen aniden derideki gözeneklerden kan akmaya başlıyor.

İki okulun kanamalar nedeniyle kendisini almaması üzerine en az iki yıl kaçıran Twinkle bazen sabahları yatağından kan gölü içinde uyanıyor. Yaşıtları normal bir şekilde ağlarken , o göz yaşı yerine sadece kan döküyor. Amerika’nın Tennessee Eyaleti’nde yaşayan 15 yaşındaki Calvino Inman adlı genç de buna benzer bir hastalıkla mücadele ediyor. Arkadaşlarının, içine şeytan girdiğini düşündüğü gencin, günde üç defa, çoğu kez önceden geldiğini hissettiği kanlı gözyaşları yaklaşık bir saat boyunca gözlerinden akıyor.

 

Alexandra Allen

Alexandra Allen. 19 yaşında. Amerika’nın Utah eyaletinde yaşıyor ve yeryüzünde var olan en kötü hastalıklardan biriyle mücadele etmek zorunda. Aquagenic Urticaria yani su alerjisi. Alexandra. Normal insanlar gibi rahatlıkla duş alamadığını, denize ya da havuza giremediğini, sulu şakalardan ortalama bir insandan daha fazla nefret ettiğini belirtiyor. Su alerjisi şu ana kadar dünya üzerinde 40-50 kişide görülen bir alerji. Ölümcül değil ama tam bir tedavisi de yok. En kötüsü ise hastalığına ağlayarak bile yaşayamıyor. Çünkü göz yaşı da sudan olduğu için ona ıstıraplı geliyor.

 

Kayra Emir

Bursa İnegöl’de milyonda bir görülen, ‘İris Kolobomu’ rahatsızlığıyla dünyaya gelen 6 yaşındaki Kayra Emir Polat, gözleriyle dikkat çekiyor. Çevresinde ‘Kedi gözlü çocuk’ olarak çağrılan Kayra Emir, gece karanlığında ışık varmış gibi görebiliyor. Sahip olduğu hastalık nedeniyle çok farklı göz bebeklere sahip. Küçük Kayra’nın ‘kedi gözlü çocuk’ lakabını almasına neden olan İris Kolobom, iris üzerinde delik ve yırtık bulunması şeklinde tanımlanıyor. Kolobom, kendiliğinden oluşabildiği gibi vücudun diğer organlarını ve dokularını etkileyen bir sendromun bir parçası olarak da kendini gösterebiliyor.

 

Abushe

Abushe daha 6 yaşındayken ünlü oldu.  Abushe’de “Waardenburg sendromu” denen bir genetik bozukluk var. Bu durum siyahi kişilerin renkli göze sahip olması olarak nitelendiriliyor. Sendromun en belirgin özellikleri ise pigmenter anormallik ve sinirsel dokularda meydana gelen bozukluklar. Genellikle ebeveynlerden kalıtsal yolla geçtiği saptanmış. Waardenburg sendromu genetik bir bozukluk olarak adlandırılmış ancak insan Abushe’nin gözlerini gördüğünde bunu doğanın bir mucizesi olarak adlandırmaktan kendini alamıyor. Ailesi gözlerini ilk gördüğünde büyük şok yaşamış ve kör olduğunu düşünmüşler. Çevresi durumu  Tanrı’nın laneti olabilme ihtimaline yormuşlar. Her ne kadar okyanus gibi güzel gözlere sahip olsa da arkadaşları tarafından alay konusu olduğu çok zor günler geçirmiştir.

 

Madden ve Moon

ABD’nin Oklohoma eyaletinde yaşayan Madden isimli 7 yaşındaki çocuk, kalıtsal bir hastalık nedeniyle gözleri değişik renklerde ve ağzı yarık olarak doğdu. Aynı zamanda dudağında bir yarık vardı, heterokromi ve yarık dudak dünyada sadece %1 karşılaşılma ihtimali olan durumlardı. Madden’ın annesi bir Facebook grubunda kedi Moon’un fotoğrafını gördü ve yanına aldı.Onun da iki gözü farklı renkteydi ve dudakları yarıktı, annesi kediyi gördüğünde inanamadığı ve kaderin bir şekilde onları bir araya getirdiğini söylüyor

 

 

 

 

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

OHA OHA
1
OHA
Korkunc Korkunc
0
Korkunc
Aşk Aşk
0
Aşk
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Kızgın Kızgın
0
Kızgın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı