BU ŞAKA DEĞİL ; Asla Dokunmamanız Gereken 8 Lanetli Obje


Sahip olduğunuz şeyler ne yazık ki her zaman huzur, mutluluk getirmiyor. Bazıları gerçekten kendi lanetini de size getiriyor. Bazı durumlarda efsaneler gerçekliği aşarak, bizi çok büyük bir boşuğa sürüklüyor. Bir korku filmi gibi aslında ancak çoğu gerçek.

8 – James Dean’in Arabası

En ilginç lanetlerden birisi bu kesinlikle. James Dean’in Little Bastard’ı yani küçük P.Ç isimli Porsche 550 Spyder gümüş renkteki arabası 1955 yılında onun ölümüne sebep oluyor. Arabanın parçalarını satın alan herkes de ölüyor. Motoru alan doktor trafik kazasında hayatını kaybederken, parçaları taşıyan kamyon da devriliyor ve şoförü hayata veda ediyor.

7 – The Hands Resist Him

Eserin ressamı olan Bill Stoneham, resminin kendisine ait bir çocukluk fotoğrafına dayandığını söyledi. Ressama göre oyuncak bebek, kapının ardındak ihayal dünyasının rehberi konumunda. Bebeğin hayli ürkütücü olduğunu söylemek mümkün. Peki, şöyle bir bakınca bunlar nasıl rüyalar?

Kapının ardındaki eller, çocukların bir ya da birtakım şeylerle mücadele içinde olduğu izlenimini uyandırıyor. Resmi gören insanlar ise endişe ve baş ağrısı gibi şikayetlerde bulunuyor. Bu yüzden resmin “perili” olduğu söylenilıyor.

6 -Lemb Kadınları Heykeli

Milattan önce 3500 yıllarında Kıbrıs’ta yapıldığı tahmin edilen ve 1878’de Doğu Avrupa’da bulunan bu heykelcik o kadar fazla  insanı öldürdü ki ona “Ölüm Tanrıçası” adı verildi. Heykelin ilk sahibi Lord Elphont ve yedi kişilik ailesi, Elphont heykeli aldıktan sonraki 6 yıl içerisinde öldü. Heykel daha sonra Ivor Manucci’nin eline geçti ve o da 4 yıl içinde ailesiyle birlikte öldü. Daha sonra Lord Thompson-Noel’in eline geçti. O da ailesiyle beraber öldü. Sonra heykel kısa süreliğine ortadan kayboldu ancak sıradaki sahibi Sör Alan Biverbrook, karısı ve iki kızıyla kısa süre içinde öldü. Geriye kalan iki oğlu Biverbrook’lar lanetli şeyi  İskoç Kraliyet Müzesi’ne bağışlayarak akıllıca bir harekette bulundular.

5 – Dibbuk kutusu

Dibbuk kutusu, Yahudi geleneklerine göre, yaşayan bir şeytani ruh tarafından lanetlenmiş olan bir şarap dolabı. Tüm dünyadan doğaüstü olaylara ilgi duyan kişiler bu kutuya ilgi göstermişti. kutunun sahiplerine işkence ettiğine dair söylentiler var. Dibbuk Kutusu gerçek olduğu ve insanların akıllarını yerinden oynattığı için, hakkında filmleri bile yapıldı. Onu alan kişi iddalara göre aşırı kabuslar görmeye başlıyormuş.

4 – Black Orlov Elması

Brahma’nın Gözü olarak da bilinen bu elmas bir Hindu tapınağından çalındıktan sonra çok elde dolaşmış. Kime gittiyse huzursuzluk da onunla gelmiş. Son sahiplerinden ikisi de yüksekten atlayarak intihar ettiğinden dolayı Charles F. Winson isimli son sahibi ilk iş olarak laneti kırmak için elması üçe parçalatmış, şu anlık lanet durmuş gibi. Yine tam kesin demekte çok zor.

3 – Myrtles Plantasyonunun Lanetli Aynası

Myrtles Plantation’ın dünyadaki en ünlü hayaletli yerlerinden biri olduğuna inanılıyor. Ancak binalardaki en unutulmaz öğe, 1980’de eve eklenen bir aynadır. Efsane ayna, tesislerinde Chloe adlı bir köle tarafından zehirlenen Sara Woodruff ve çocuklarının ruhlarını içerdiğini iddia etmektedir.

Bir aile üyesi öldüğünde o vakitler gelenek, evdeki tüm aynaların örtülmesi gerektiği anlamına gelirdi; böylece ruhları kaybolmaz veya sıkışmazlardı. Zavallı Clark evde bir aynayı unuttu ve Sara’nın ve  çocukların ruhları orada sıkıştı. Evi ziyaret eden bazı konuklar, aynada saklanan figürler gördüğünü ve camda çocuk  el izlerini gördüklerini bildirlermişti.

2 – Tutankhamun’un laneti

Mısır Hanedanı’nın 18. firavunu olan Tutankamon aslında Mısır tarihindeki önemli hükümdarlardan biri değildir ve 19 yaşında  aniden hayatını kaybetmiştir. Onu bu kadar ünlü yapan 1922 yılında Krallar Vadisi’ndeki mezarlığının keşfedilmesidir. Tutankamon’u mezarı keşfedildiğinde mezar hiç soyulmamış ve hazinesi yerli yerinde duruyordu

Bu Tutankamon’u diğer  firavunlardan ayıran önemli özelliklerinden birisiydi fakat en önemlisi değildi. Çünkü en önemli özelliği mezarının açılmasıyla birlikte lanet başlamış oldu. Howard Carter tarafından bulunan mezarın laneti  yüzünden ekipteki arkadaşları ve akrabaları da etkilendi. Kendisi çeşitli hastalıklar ve kötü günler geçirdikten sonra öldü, muhasebecisi ise bir sinek tarafından ısırılarak öldü. Lanet 1935 yılında 20 kişiyi etkiledi.

1 – Kuh-i Nur

Dünyanın en büyük elması, Kuh-i Nur. Hindistan’da bulunduktan sonra, İngiltere Kraliçesi’nin tacına konulan Kuh-i Nur’un henüz  değerinin üzerine çıkan bir elmas dünyada yok.’Nur Dağı’ anlamına gelen elmasın hikayesi ise oldukça sıra dışı. 195 karatlık elmasın değeri tam 100 milyon sterlin, yani tam 440 milyon TL.

Kuh-i Nur’un bulunduğu bu görkemli tacı sadece kadınlar takıyor. Nedeni ise çok korkunç. İngilizlere göre “Bu elması sadece Tanrı ya da kadınlar takabiliyor”. İnanca göre, mücevheri takan aşırı güçleniyor. Ancak tacı takan bir erkek ise, şanssızlıklar peşini bırakmıyor. Eğer çıkarmazsa ölüme sebep olabilceği söyleniyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

OHA OHA
4
OHA
Korkunc Korkunc
6
Korkunc
Aşk Aşk
0
Aşk
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Kızgın Kızgın
1
Kızgın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı