Dünya’da Eşi Benzeri Olmayan 7 Nike Ayakkabı


Bugün dünyanın en çok satan spor ayakkabı markalarından biri olan Nike’ın kurucusu Phil Knight, sadece 50 dolar ile hayallerini inşa etmeye başlamış bir isim. Dünyanın pek çok yerinde bu ayakkabılar çok seviliyor.

 

1 – Nike Green Class

Görünümü nedeniyle çevre dostu olarak adlandırabileceğimiz ve oldukça dikkat çekici bir görünüme sahip olan bu ayakkabı Nike tarafından tasarlandı. Bu spor ayakkabının dikkat çekici tarafı ise adında yer alan “grass”  ifadesinden anlaşılabileceği üzere dış görünümünün çimi andırıyor olmasıdır. Nike Air Max 1 Grass Sneaker, çim benzeri tasarımına ilham veren golf sahalarından estetik ipuçları alıyor. Spor ayakkabının çim görünümlü üst kısmı, tek renkli bir bağcık sütunu ile birleştirilmiş zengin yeşil bir renk tonuyla tamamlanıyor. Spor ayakkabının çim görünümlü kısmının altında ise özel “zoom air” orta taban ve golfe uygun bir tutuşa sahip sakız kauçuk dış taban bulunuyor.

 

2 – Nike FitAdapt

Nike, giyilebilir ürünlerde teknolojiyi kullanmaya devam ediyor. Nike’ın FitAdapt adını verdiği teknoloji ile geliştirilen spor ayakkabılar, içinde bulunan motorlar sayesinde daralıp genişleyebiliyor. Kullanıcıların ihtiyaç duyduğu gerginliği algılayan ve rahat bir kullanım sağlayan Nike Adapt BB, iPhone’lara yüklenebilecek Nike Adapt mobil uygulaması ile de kontrol edilebilecek.Üzerinde bulunan tuşlar kullanılarak da ayar yapılabilen akıllı ayakkabı, basketbol oyuncularının oyun sırasında yaşadıkları ayakkabı uyum sorununu ortadan kaldırmak için tasarlandı. Oyuncuların ısınma sırasında, molalarda ve maçlarda farklı gevşeklik seviyelerini seçebilecekleri bu ayakkabılar, tam dolu olduğunda 10 ile 20 gün arasında giden bir bataryaya sahip.

 

3 – HyperAdapt 1.0

HyperAdapt 1.0 adıyla görücüye çıkan ve otomatik bağcık sistemine sahip ayakkabı kullanım kolaylığıyla benzerlerinden bir adım öne çıkmayı başarıyor. Kişi spor ayakkabıyı giydikten sonra bağcıkların kendi kendine sıkılmasını sağlayan mekanik bir sisteme sahip HyperAdapt 1.0 üzerinde şarj edilebilir pil yer alıyor. Üzerindeki LED ışıklar sayesinde pil durumunu takip edebileceğiniz ayakkabı 3 saat süren tam şarj ile yaklaşık 2 hafta kullanım ömrü vadediyor.

Sadece belirli mağazalardan ulaşılabilecek ürün randevu sistemiyle satılıyor.

 

 

4 – Vapor Carbon Elite Cleat

Nike, futbolcu ve atletlerin daha hızlı koşabilmelerini sağlayan ve 3D yazıcılar kullanılarak geliştirilen Vapor Carbon Elite Cleat ayakkabı modelini tasarladı. Ayakkabının tasarım aşamasında 1996 olimpiyatı altın madalya sahibi Amerikalı koşucu Michael Johnson ile çalışan Nike tasarım ekibi, koşucuların sprinte başlamadan evvelki duruşlarını ele alarak tasarımı gerçekleştirdiklerini açıkladı. Sıfır noktasında kaymayı engellemek için V Plate adı verilen özel taban, 3D yazıcı teknolojisi kullanılarak geliştirildi.

 

5 – Şeffaf Ayak

Nike her ne kadar pek çok ayakkabı tasarımı sunmaya çıkarsa da bazen yaptığı hatalarda olabiliyor. Her firma ilk tasarımı yapmak ister. Şeffaf spor ayakkabı da onlardan biri. Fakat bu tasarım sadece bir tane üretildi. Çünkü beğenilmedi. 1 hafta da kirleneceği için ürününü fazla tercih edilmeyeceği bilinen bir gerçek. Üstelik maliyetin yüksek olması da ürünün şimdilik rafa kaldırmasının bir diğer nedeni. İlerde tekrardan bu tarz ayakkabıları görebilir.

 

6 – Roger Federer Ayakkabıları

Böyle bir efsanenin Nike ayakkabılarının bu kadar pahalı olması bizleri şaşırtmadı. Roger Federer, şu anda Profesyonel Tenisçiler Birliği tarafından dünya sıralamasında 3. sırada gösterilmektedir. 37 yaşındaki İsviçreli tenis oyuncusu, 2002 yılının sonundan itibaren sürekli olarak sıralamada ilk 10 arasında yer aldı. Federer, spor endüstrisindeki birçok insan tarafından tüm zamanların en iyi tenisçisi olarak kabul görmektedir. Roger federe için özel üretilen ayakkabıların fiyatı 23 milyon doları aşıyor.

 

7 – Mercurial CR7 Rare Gold .

Altın top ödülünü kazanan Cristiano Ronaldo’yu kutlamak amacıyla Nike, özel krampon yarattı. Mercurial CR7 Rare Gold kramponları Ronaldo’ya özel tasarlandı ve FIFA Ballon d’Or ödülünü üçüncü kez aldıktan sonra Ronaldo’ya verildi.

Nike’in tarihinde ilk kez, mikro elmaslar kramponun CR7 logosuna elle eklendi. .Mercurial CR7 Rare Gold kramponu sadece Cristiano Ronaldo’ya özel üretildi ve kimse sahip olamayacak.

N


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

OHA OHA
3
OHA
Korkunc Korkunc
1
Korkunc
Aşk Aşk
0
Aşk
Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Kızgın Kızgın
0
Kızgın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı