Dünyanın En Zengin 10 Aktörü – 2018


Filmlerde, sinemalar da, dizilerde ve tiyatrolar da oyunculuk yapmak herkesin harcı değil. Birçoğumuz çocukluktan beri ekranlar da gördüğümüz ünlü isimler gibi olabilmeyi, onlar gibi rolden role girip istediğimiz kahramanlara bürünmeyi istemişizdir. Hayatınızı bu işe adarsanız ve tamamıyla kendiniz olmaktan vazgeçerseniz, dünyanın en zenginleri listesine bile girebilirsiniz. Gelin şimdi dünyanın en zengin aktörlerine bakalım.

 1. 1 Vin Diesel: 200 Milyon Dolar


  Hızlı ve Öfkeli serisiyle büyük bir üne kavuşan aktör Vin Diesel’in yıllık ortalama ücreti ise 47 milyon dolar. sevenlerinin karşısına farklı bir şekilde çıkan oyuncu, kaslı vücudu ve sportif görünümüyle hem erkeklerin hem de kadınların hayran olduğu bir isim.

 2. 2 Dwayne Johnson : 220 Milyon Dolar


  Forbes tarafından 2016 yılının en çok kazanan aktörü olduğu ilan edilmişti. Son dönmelerde servetini kat kat artırdı. Böyle devam ederse daha çok kazanabilir. Şov dünyasının en çalışkan yıldızlarından biri olan Johnson, hem televizyon dizilerinde hem filmlerde yer alıyor hem de kendi yapım şirketi için çalışıyor. Ayreten amerikan güreş şovlarında da çok popülerdi.

 3. 3 Adam Sandler; 360 milyon dolar


  Brooklyn New York'ta doğan, Adam Sandler Amerikalı bir aktör, komedyen ve yapımcıdır. Adam Sandler tüm dünyada en fazla para ödenen Hollywood aktörlerinden biridir ve net 340 Milyon Dolar serveti vardır. Forbes dergisinin tahminine göre, Adam Sandler her nfilmi için bir dolar alsaydı, filmleri toplam 9 Dolar tutardı.Kırmızı halılarda şortla yürümesi onun en dikkat çekici yanıydı. Son filmleri pek gişe yapamadı ama Sandler'ın maddi durumu Netflix anlaşmaları dolayısıyla gayet iyi gidiyor.

 4. 4 Clint Eastwood; 370 Milyon Dolar


  Sinema tarihinde usta aktör Clint Eastwood kadar popüler olan çok az oyuncu vardır. Hollywood’da bir efsane olarak söz edilen Eastwood, yıllarını vermiş olduğu sinema sektöründen bugüne kadar kendisine 370 milyon dolarlık bir servet hazırlamış. 1930 doğumlu olan Eastwood, farklı ve tuhaf işlerle uğraşarak bugünlere kadar gelebilmeyi başarmış. 1959 yılında televizyonlarda gösterilmeye başlayan Dolu Dizgin, orijinal adıyla Rawhide filmiyle yıldızı parlayan Clint Eastwood, vahşi batı filmlerinin vazgeçilmez aktörlerinden bir tanesiydi.

 5. 5 Bill Cosby; 380 Milyon Dolar


  1960'lı yıllarda bir dizide rol alan ilk siyahi aktördü Bill Cosby. I Spy'da muhtemelen diskografisinin en başarılı rolünü canlandırdı. Kendi yapım şirketini kuran Cosby hala milyon dolarlar kazanıyor. Ancak son günlerde bir kadını taciz etmekle suçlanması, saygınlığını ve finansal durumunu etkilemiş olmalı.

 6. 6 Tom Hanks; 390 Milyon Dolar


  1990'lı yılların sonunda Tom Hanks 5-6 tane kült filmde rol aldı. 2 Oscar kazandıktan sonra kendi projelerinin prodüksiyonunu da yapmaya başladı. Kuşkusuz ki her rolün hakkını vermeye çalışan Tom Hanks, bu başarısının karşılığını fazlasıyla alıyor gibi görünüyor. Genel anlamda başarılı işlere imza atan bu ünlü isim, rol almış olduğu gişe rekortmeni filmlerdeki müthiş performanslarıyla ne kadar sıkı çalıştığını ve ne kadar usta bir oyuncu olduğunu bizlere defalarca kanıtlamış oldu.

 7. 7 Tom Cruise: 400 Milyon Dolar


  Tamı tamına 400 milyon dolar. Bu rakam bir aktör için oldukça yüksek bir kazanç olarak görülse de başarılı oyunculardan biri olan ve gençliğini sinema dünyasına feda eden Tom Cruise bu serveti sonuna kadar hak ediyor. Sinema dünyasının yıllık kazancı en yüksek starları arasında bulunan Cruise, sadece 2006 yılında kazanmış olduğu 67 milyon dolar ile Forbes dergisinde dünyanın en güçlü ünlüsü olarak seçilmeyi başarmıştı.

 8. 8 Tyler Perry; 400 Milyon Dolar


  Tyler Perry popüler bir Amerikalı komedyen aktörüdür. Tyler Perry senaryo yazıyor, yönetmenlik yapıyor ve sık sık başrollerde rol alıyor. Çok yönlülüğü sayesinde yüksek bütçeli filmlerde en yüksek ücreti alan oyuncu hep o oluyor. Böyle böyle milyon dolarlar kazandı ve kendi medya cumhuriyetini kurdu. Sonuç olarak 400 milyon dolarlık bir servete sahip.

 9. 9 Johnny Depp: 450 Milyon Dolar


  Son zamanlarda çalkantılı yaşamıyla gündemden düşmeyen Johnny Depp, tabiri caizse Hollywood’un bin bir suratlı oyuncularından bir tanesi. Rol aldığı filmlerdeki karakterlere kolayca adapte olan ve birbirinden farklı kahramanlara hayat veren Depp, sektörün en popüler ve en başarılı aktörlerinden bir tanesi. Kendisini fazlasıyla geliştirmeyi başaran Johnny Depp, milyar dolarlık gişe hasılatlarıyla zirvede yer alan Hollywood filmleri arasında bulunan Karayip Korsanları serisi ve Alice Harikalar Diyarında gibi yapımlarda da başrolde oynadı.

 10. 10 Jack Nicholson: 480 Milyon Dolar


  Cinnet, Guguk Kuşu, Köstebek, Batman, şimdi ya da asla gibi filmlerin akıllara kazınmasını sağlayan bir aktör olan Jack Nicholson da aynı Eastwood gibi yıllarını sinemaya adamış bir oyuncu. Rol aldığı filmlerin birçoğu ile ödülden ödüle koşmayı başaran ve sinema tarihinin en başarılı aktörlerinden biri olan Nicholson, bu kez 480 milyon dolarlık servetiyle karşımıza geliyor. Oldukça etkileyici ve zor bir çocukluk geçiren Nicholson şimdilerde dünyanın en zengin isimlerinden bir tanesi.

 11. 11 Shahrukh Khan: 650 Milyon Dolar


  Çocukluğundan beri başarılı biri olacağı düşünülen Shahrukh Khan, şöhretiyle birlikte kazancını da hızlı bir şekilde arttırarak 600 milyon dolarlık servete sahip olmayı başardı. İnanılmaz derecede başarılı bir öğrenci olan Khan, en az 72 Bollywood filminde rol aldı ve halen daha kaliteli yapımlar da boy göstermeye devam ediyor. Hint sinemasının en popüler isimi haline gelen Khan, sadece sinema tarafından değil; UNESCO ve Fransız hükümeti tarafından da ödüllendirilmiştir.

 12. 12 Jerry Seinfeld: 820 Milyon Dolar


  Yaklaşık 1 milyar dolarlık servete sahip olan Jerry Seinfeld, olağanüstü zekasını yıllar içerisinde farklı dizilerde ve filmlerde kullanarak inanılmaz bir başarıya imza attı. 1954 doğumlu Seinfeld, New York’ta çeşitli kulüplerde komedyenlik yapıyordu. Zaman içerisinde televizyon tarihine damga vuracak bir proje yarattı ve Seinfeld dizisiyle ulaşılmaz bir üne kavuştu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

OHA OHA
11
OHA
Korkunc Korkunc
4
Korkunc
Aşk Aşk
6
Aşk
Mutlu Mutlu
4
Mutlu
Kızgın Kızgın
2
Kızgın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı