İşte Uyuşturucu Kurbanı Olmuş 10 Ünlü İsim


Uyuşturucu bağımlısı olamak ölüme gidilen en kolay yollardan biridir. Uyuşturucu kullanan insanların kendi hayatlarını nasıl mahvettiklerini her yerde görüyoruz. Bu bağımlılık ünlülerin korkulu rüyası olmuş durumda. Birçoğun tek ortak yanı yaşadıkları büyük pişmanlık.

10 – Britney Spears

Daha çocuk yaşta müzik endüstrisine giren ve dönemine damga vuran isimlerden biriydi. Yaşı ilerledikçe Spears, partilerin en vazgeçilmez isimlerinden biri oluverdi. Uyuşturucu maddelerle tanışması da uzun sürmedi. Ailesi bu duruma derhal el koydu. Anne ve babası, Spears’ın o dönemdeki menajerini işten çıkardılar ve onun her türlü kararını kendileri kontrol etmeye başladılar. Böylece Spears, uzun bir süreden sonra da olsa ancak toparlanabildi.

9 – Amy Winehouse

Belki de uyuşturucunun adım adım bir insanı nasıl yok ettiğinin en büyük örneği oydu. Sesi ve doğal tavırlarıyla tüm dünyayı etkisi altına alan bu kadın, aşk hayatındaki sıkıntıları da, mutlulukları da uyuşturucu maddelerle yaşamaya başlamıştı.

Zamanla bu durum bağımlılığa dönüşmüş, başarılı şarkıcı  tanınmayacak hale gelmişti. Defalarca kez rehabilitasyona girmiş olsa da, ne yazık ki dönüp dolaşacağı yer hep bir şekilde uyuşturucu oluyordu. Bu durum onu daha da perişan bir hale getirmişti. 23 Temmuz 2011 yılında, yüksek dozdan hayatını kaybetti.

8 – Amanda Bynes

Amanda Bynes, uyuşturucu kullanımının kariyeri mahvedici etkisini en acı yoldan öğrendi, yaşayarak. Madde bağımlılığı yüzünden paranoyak olmuş ve kontrolden çıkmıştı. Sosyal medya hesaplarından diğer ünlü arkadaşlarına saldırıyor, kendini her yerde rezil ediyordu. 

Tedavi gören Bynes’ın tek psikolojik rahatsızlığının bu olmadığı da anlaşıldı. O, aynı zamanda bipolar ve şizofreniydi de. Şimdilerde annesinin kontrolünde hayatını sürdürmeye devam ediyor. Tekrar Hollywood’a dönebilir mi, dönse de yeniden kendine yer bulabilir mi bilemiyoruz.

7- Lindsay Lohan

Uyuşturucu maddeler yüzünden hayatı solan bir diğer isim ise şüphesiz ki o. Oyuncu Lindsay Lohan’ın yıldızı gün be gün daha da parlıyordu. Geçmişteki ailesel sıkıntılar ise baskıladığı yerlerden bir bir çıkmaya başladı.

Mutsuzluğunu uyuşturucu ile gidermeye çalışıyor fakat gün be gün daha derin, daha korkunç bir bataklığa saplanıyordu. Uyuşturucu kullanımı nedeniyle defalarca kez tutuklandı ve rehabilitasyona gönderildi. Kokain kullandığını Oprah Winfrey’e kendi ağlayarak itiraf etti. Ancak artık pişmanlığının bir anlamı yoktu, yıldızı çoktan sönmüştü.

6 – Heath Ledger

Heath Ledger, yani bir dönem severek izlediğimiz Joker karakterine hayat veren başarılı oyuncu, uyuşturucu kullanımını büyük bir gizlilik içinde yapıyordu. Öyle ki kimse onun bir bağımlı olduğunu bilmiyordu. Ledger, bir gün Manhattan’da kaldığını apartmanda ölü bulundu.

Bu şok edici ölümün ardından, Ledger’ın uyuştucu kullandığı da ortaya çıkmış oldu. Adli tıp raporundan çıkan sonuç Ledger’ın hem reçeteli hem de reçetesiz pek çok uyuşturucu madde kullandığını ortaya koyuyordu. Ölümünün ardından Ledger’ın defalarca kez bu bağımlılığından kurtulmak için rehabilitasyona gittiği, ancak başaramadığı ortaya çıktı.

5 – Micheal Jackson

Hızlı başlayan kariyeri, onun ısrarla dış görünüşünü değiştirme arzusunun gölgesinde kaldı. Onun bu hastalıklı takıntısı da, ölümü de aslında uyuşturucu bağımlılığından ileri geliyordu. Pop müziğin kralı Jackson, yıllar boyu reçeteli uyuşturucu ilaç kullanımıyla mücadele edip durdu.

2009 yılında bir gün Jackson, ölümcül dozda ve aşırı güçlü bir uyku ilacı aldı. Ve o günden sonra da bir daha asla uyanamadı. Ölümününün ardındaki asıl nedenin, Jackson’ın yıllardır kullandığı uyuşturucu etkisi olan reçeteli bir ilaç olduğu da onaylandı.

4 – Charlie Sheen

Onu tanıyan tanımayan herkes Sheen’in uyuşturucu kullandığını biliyordu. Günlerce süren partilerde uyuşturucu maddeler havada uçuşuyordu. Sheen’in verdiği bu partilerde ona hayat kadınları eşlik ediyordu. Sheen, bu bağımlılığı yüzünden her gün binlerce dolar harcıyordu.

 

Fakat bu ‘tonlarca eğlence’nin sonu hiç de iyi olmadı. Sheen hastaydı. HIV+ olduğunu tüm kameralar karşısında itiraf etti. HIV+ olmasının  nedeni ise, tartışmasız uyuşturucu etkisi altındayken yaşadığı rastgele ve korumasız cinsel ilişkilerdi.

3 – Whitney Houston

Oda yıllarca uyuşturucu bağımlılığı ile mücadele etti. Bir röportajında uyuşturucu bağımlılığını itiraf edene kadar, bu bağımlılığını gizlemeyi başarmıştı. Röportajında bu bağımlılığının çok gerilerde kaldığını ve atlattığını eklemişti. Ne yazık ki bu doğru değildi. Houston, Beverly Hills’te bir banyo küvetinde boğularak hayatını kaybetti. Adli tıp raporlarına ölüm nedeni “kokain kullanımına bağlı kalp krizi” olarak geçti.

2 – Pete Doherty

Bu bağımlılığından kurtulması için şarkıcı bir süre hapiste dahi kaldı. Ancak işler gün be gün çığırından çıktı. Öyle ki Doherty, çok para gerektiren bu bağımlılığını maddi olarak karşılayamayınca, uyuşturucu satmaya dahi başladı. Bu yoğun ve sağlıksız hayat tarzı Doherty’i gün be gün tüketti. Öyle ki hayranlarının bile tanıyamayacağı bir hale geldi. Eski kariyerinde bir hayli uzaklaşan şarkıcı, henüz bile bu bağımlılıktan kurtarabilmiş değil.

1 – Deniz Seki

Deniz Seki de uyuşturucu yüzünden hayatı ekseninden kayan ünlü isimlerden bir diğeri.Seki, kariyeri oldukça iyi giderken, Hüsnü Şenlendirici ile yaşadığı aşk yüzünden magazin gündeminden düşmeyen isimlerden biri oldu. Arada kaldığı aşk üçgeni yüzünden uyuşturucu madde kullanmaya başladığı iddia edilen Seki, bu yüzden tutuklandı. Ancak sadece uyuşturucu kullanımı ile değil, aynı zamanda satıcı olduğu iddiasıyla da yargılandı. Uzun süren dava sonucunda Seki suçlu bulundu ve hapse girdi. Geçtiğimiz günlerde daha yeni tahliye edildi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

OHA OHA
1
OHA
Korkunc Korkunc
2
Korkunc
Aşk Aşk
1
Aşk
Mutlu Mutlu
1
Mutlu
Kızgın Kızgın
0
Kızgın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı