ÖMÜR BOYU HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILAN 10 ÇOCUK VE AĞIR SUÇLARI


Hapse girmek, neredeyse herkesin dünyada en çok korktuğu şeylerden biridir. Özgürlüğün bitmesi, düşük hayat koşulları, demir parmaklıklar arkasında geçen günler herkes için aşırı zor olsa da; özellikle çocuklar için çok zor olsa gerek. Bir çocuğun ömür boyu hapis cezasına çarptırılması için çok ağır bir suç işlemesi gerekiyor. Bu cezlar ülkeden üleye göre değişebiliyor. Bu listede dünyada ömür boyu hapis cezası alan şansız çocukları derledik.

 1. 1 Jordan Brown  Jordan, ABD'nin Pennsylvania eyaletinde, erişkinlerin yargılandığı mahkemede yargılanarak ömür boyu hapis cezasına çaptırılması bekleniliyor. 11 yaşındayken babasının hamile nişanlısını öldürdüğü ortaya çıktı. Uluslararası Af Örgütü'nden yapılan açıklamada, Brown'ın erişkinlerin yargılandığı mahkemede yargılanmasının uluslararası hukukun bir ihlali olduğu savunuldu. Savunmalara haklı görülse de bu alacağı cezaya engel olamadı.

 2. 2 Eric Smith


  Eric Smith 4 yaşındaki Derrick Robie'yi kaçırdığında 13 yaşındaydı. Zavallı çocuğa işkence yapıp öldüren Smith tek başına böyle bir suç işleyen ilk örnek. Ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Smith'i bu kadar korkunçlaşmasının kızıl saçları ve kocaman gözlükleri yüzünden sürekli aşağılanması olduğu söyleniyor.

 3. 3 Edgar Jimenez


  Yaşı küçük ama suç dosyası kabarık. 14 yaşındaki Edgar Jimenez, uyuşturucu çetelerinden birinde tetikçilik yaptığı gerekçesiyle yakalandı. İnternette kurbanlarıyla çektiği fotoğraflarını yayınladıktan sonra kötü bir şöhrete kavuşan “El Ponchis" (Pelerin) lakaplı Edgar, polislere 4 cinayet işlediğini itiraf etti.

 4. 4 Cristian Fernandez


  ABD’de kardeşini döverek öldüren 13 yaşındaki Cristian Fernandez, ülkenin en genç müebbet hükümlülerinden. Ancak cinsel taciz, dayak ve uyuşturucuyla büyüyen Fernandez’in davası büyük tartışmalara da neden oldu. Çocuk, daha 8 yaşında cinsel tacize uğradı. Psikopat yetiştirelen Fernanadezlin işlediği cinyati suşçsuz bulanlarda var.


 5. 5 Barry Dale Loukaitis


  Barry Dale Loukaitis kovboy kılığında okula gelip matematik sınıfına kurşun yağdırdığında sene 1996'ydı. Loukatidis'in açtığı ateş sonucu iki sınıf arkadaşı ve matemetik öğretmeni hayatını kaybetti. Beden eğitimi öğretmeninin genç katilin elindeki silahı boğuşarak almasıyla sona eren trajedi, Amerika'da yaşanan okul katliamlarının başlangıcı sayılıyor. Pearl Jam'in ünlü Jeremy şarkısından da etkilendiği söylenen Barry Dale Loukaitis ömür boyu hapis + 205 sene ile cezalandırıldı.

 6. 6 Hannah Ocuish


  Amerika Birleşik Devletleri'nde bir zamanlar çok yaygın olan köleliğin ortaya çıkardığı bir idam cezası, 1786'da 12 yaşındaki Hannah Ocuish'i buldu. Annesi, Hannah'ı çalışsın diye beyazlara ait olan bir çiftliğe gönderdi. Ev sahibinin kızı ile arkadaş oldu. Bir gün ev sahibinin kızı, Hannah'ın çileklerine göz koyunca kavgaya tutuştular. Kavga gittikçe büyüdü ve ev sahibinin kızı boğularak öldü.12 yaşındaki Hannah Ocuish, cinayet suçundan asılarak idam edildi.

 7. 7 Alice Glaston


  İngiltere'deyiz, bu kez yıl 1545. İngiltere'de en genç yaşta idam edilen bir diğer kız çocuğu da Alice Glaston. Henüz 11 yaşındayken idam edilen Alice Glaston'ın ne suç işlediği de, geçen zamanla birlikte tarih sayfalarında kayboldu. Bu olayı hikayeleştiren romancı Paul Evans, 2014 yılında The Spirit Child adlı kitabı yayınlamıştı.

 8. 8 Japon Kız


  Japon basının adını açıklamadığı kız öğrenci, aynı sınıftan Satomi Mitarai adlı 12 yaşındaki kız arkadaşını bıçaklayarak öldürdü. Genç kızın, seyrettiği filmlerin etkisi altında kalarak cinayeti işlediği savunuluyor.

 9. 9 Jon Venables ve Robert Thompson


  Jon Venables ve Robert Thompson çocukların bir yetişkinden daha vahşi olabileceklerinin kanıtı. Jon ve Robert 2 yaşındaki James Bulger'ı annesinin bir kaç saniyelik dalgınlığından faydalanıp kaçırdıklarında sadece 10 yaşındaydılar.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

OHA OHA
8
OHA
Korkunc Korkunc
11
Korkunc
Aşk Aşk
4
Aşk
Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Kızgın Kızgın
1
Kızgın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı