Sizi Hemen Milyoner Yapabilecek 10 İş


Milyoner olmak kulağa çok zor bir ihtimal gibi mi geliyor? Zorlu ya da imkansızlığı mi anımsatıyor? Asla umdunuzu kaybetmeyin.İyi haber şu ki, bir milyoner olmak sandığınız kadar uzak değil. İddia veya piyango gibi şans oyunlarını sürekli oynamak zorunda değilsiniz.

10 – Instagramda Ünlü Olmak

İyi bir yeteneğe ve ya iyi bir fiziğe sahipseniz, instragramda da belli başlı bir hayran kitlesine ulaştıysanız milyoner olabilirsiniz. Nusret, İnstagram paylaşımları sayesinde tüm dünyaya adını duyurmayı başardı. Dünya da bir çok mankende artık instagram sayesinde keşfedilmeye başlandı. Kendi potansiyelinize güveniyorsanız eğer, İnstagram ünlüsü olarak hayellerinizdeki zenginliğe hemen ulaşabilirsiniz.

9- Blogger

 Her ay 34 milyon yeni internet blog sayfası açıldığını biliyor muydunuz? Bloglar artık sadece dert dökme, tartışma siteleri değil para kazanmak için önemli birer araç haline de geldiler. Dünyanın dört bir tarafında insanlar bloglarından kazandıkları paralarla hayatlarını devam ettiriyorlar. Bu iş sayesinde Michael Arrington ayda 800 bin dolar kazanıyor. Nasıl mı ? Tabikide kurduğu blog sayfasına gelen Google Reklamları ile.

8- Yatırım Bankacısı
Bankacılık dünyasına girmek asla kötü bir fikir değil, özellikle de doların yeşil rengini hayal ederseniz. Bir yatırım bankacısının para kazanma potansiyeli yüksektir. Normal bir çalışma haftası 40 saat olabilir, ancak bir yatırım bankacısı için daha fazladır. Bununla birlikte çalışmanızın karşılığını kat kat  fazla alırsın. İkramiye paraları ile birlikte yılda 150 bin dolar sizi çok büyük bir milyoner yapmasa da ciddi miktarda nakit para getirebilir ve ilerde yükselen kariyerinizle daha fazla para kazanacaksınız.

7 – Youtuber 

İnternet çağından ile doğan yeni mesleklerden biri de YouTuber’lık. Türkiye’de youtube son 2 sene içinde gelişmekte ve birçok türk youtuber geçimini youtube da paylaştığı videolar ile sağlamakta. Size sadık bir hayran kitlesi ve  sponsorluk anlaşmaları ile çok büyük miktarda zengin olabilirsiniz. Türkiye de youtube sistemi az kazandırıyor olabilir ancak dünya da birçok insan bu iş sayesinde kısa bir süre içinde zengin oldular. Pewdipie 2015 ve 2016 yıllarında dünya da en çok para ödenen youtuberdır.

6 – Çevrimiçi Satışlar

 Muhtemelen sizi anında milyoner yapmaz, ancak sonunda size çok para kazandırabilir.İlave gelir elde etmek için en ilginç yol, Amazon’da bir ürün satmaktır. Dünya da en çok satan ürünleri incelerseniz, satan kişilerin ürünlerini, Amazon’a görebilirsiniz. Eğer birşeyler satarak çalışmak istiyorsanız, internet üzerinden satış yaparak zengin olmak çok zor değil.

5 – Girişimci 

 Hepimizin bildiği gibi bazı girişimciler kolaylıkla zengin oluyor, fakat bunu henüz daha çok genç yaşlarda başaranlar da var. Yalnızca çok az sayıda insan henüz 20 yaşını tamamlamadan milyoner olabiliyor. Genç yaşdaki insanların bir çoğu enerjilerini başlangıç seviyesi işlerde harcıyor, fakat öyle insanlar var ki genç yaşta milyonlar kazanarak başarıya ulaşabiliyor. Genç girişimcilere bu anlamda verilecek tavsiyeler bulunmasına rağmen, bir gerçek var ki, o da milyoner olmak için bir yaş sınırının olmadığıdır.

4 – Profesyonel Kumarbaz

Poker en çok para kazandıran kumar oyunudur. Öyle ki, bir gecede milyonlarca dolar kazanabilmek mümkün oluyor. Tabi kaybetmekte. Sosyal medya sitelerinde bile oynanabilen pokere, bazı kişiler zengin olma yollarından biri olarak bakıyor. Bu durumu ne kadar tasvip etmesek de milyonlarca dolar kazanıp hayallerine kavuşan oyuncuların olduğu bir gerçek.

3 – Mucit

 Elbette İnternet, fikirleri ve parayı bir araya getirmeyi mümkün kıldı. Örneğin, fikrinizi Kickstarter’a veya Indiegogo’ya koymak, ürününüzün gerçek anlamda hayata geçirilmesini isteyen insanlarla çok para kazanmanıza izin verebilir. Dominique Persoone isimli Belçika vatandaşı, icat ettiği çikolata koklama aparatı sayesinde 1 milyon 250 bin dolar para kazandı. Sizde kendi icadınız ile hem dünya için önemli bir adım atarsınız hem de hayel ettiğiniz zenginliğe ulaşırsınız.

2 – Uygulama Tasarımcısı

Flappy Bird’yi bilenleriniz mutlaka vardır. Bir zamanlar patlayan o oyun, pizza, çikolata ve patates cipsi gibi bağımlılık yapmıştı. Bu oyunun sahibi de bu uygulama sayesinde zengin oldu. En garip olanı ise Dong Nguyen’i bu oyunu yapmak için sadece 3 gün uğraşmasıydı. Nguyen, ayda birkaç yüz dolar kazanacağını düşünüyordu. Fakat uygulama o kadar popüler olmuştu ki sadece günde 50.000 dolar kazanmaya başladı. Sizde kendi uygulamanız ile tutturduğunuz takdirde hızlı bir şekilde zengin olabilirsiniz.

1 – Doktorluk

İçlerinden bazıları göreve başlamadan önce ettikleri Hipokrat Yemini’ni unutmuş olsa da çoğunluğu yeminlerine sadık kalıp, yüzlerce hatta bazen binlerce insanın hayatını kurtarmak için canını dişine takarak mesleğini yapan, sınır tanımayan doktorlar hemen her gün yaşama destek olmaya devam ediyorlar. Tabi cerrah olmak her ne kadar zor gibi
gözükse de yapılabildiği takdirde servet kazanmanıza yardımcı olacaktır. Doktorluk sizin zengin olma yolunda en garanti ve en risksiz yoldur. Bu mesleğe başladıktan hemen kısa bir süre içinde hayellerinizdeki paraya ulaşmanız mümkündür.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

OHA OHA
3
OHA
Korkunc Korkunc
1
Korkunc
Aşk Aşk
1
Aşk
Mutlu Mutlu
5
Mutlu
Kızgın Kızgın
3
Kızgın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı