Var Olduğuna İnanamayacağınız 5 Bebek


Doğumları ve yaşamları haberlere konu olmuş insanlar. Hepsi çok farklı şekillerde dünyaya gelmiş. Kimilerinin ömrü de çok fazla uzun olmamış.

 İşte Var olduğuna İnanmayacağınız 5 Bebek

5. Dünyanın En Küçük Bebeği: 21 Hafta 6 Günlük

Amillia Taylor 24 Ekim 2006 tarihinde 21 hafta 6 günlük iken dünyaya geldi. O güne değin 23 haftalık gebelik döneminden önce anne karnından çıkarılan hiçbir bebek yaşayamamıştı, fakat Amillia yaşam mücadelesinde galip çıktı. Doğumdan sonra kendi kendine nefes almaya çalışan ve hatta ağlayan bebeği doktorlar birkaç gün boyunca herhangi bir sorun çıkması ihtimaline karşı inceleme altında tutmak istediler. Küçük bebeğin annesi’, ” Amillia sağlıklı olduğu için çok mutluyum. 1,8 kg doğmuş olmasına rağmen bana tombul geliyor,” dedi.

4 . 2- 20 kg Ağırlığındaki Bebek

6 ay önce İran’da doğan bu bebek 20 kg ağırlığında. Ailesi doğduğunda 3,6 kg olan bebeğin daha sonradan kilo aldığını söylüyor. Doktorlar saat başı yemek yiyen bebeğin yeme bozukluğunun neden kaynaklandığını bilmiyor.

3 – Siklopi Bebek

Bu bebek tek gözlü olarak 2006 yılında Hindistan’da doğdu. Hastane çalışanları bu çocuğun durumunun nedenini deneysel kanser ilacına bağlıyor. Hastane tarafından yazılan diğer bir raporda ise kromozal bozukluğun bu duruma yol açmış olabileceği ifade ediliyor. Siklopi olarak bilinen kromozal bozukluk tanısı konulan bebeğin alnının ortasında bir gözü var. Ayrıca burnu yok ve beyninin iki lobu birleşerek tek bir lop halini almış. Bu kadar deformasyon ile birkaç dakikalığına da olsa hayatta kalabilmesi mucize olan bebek doğumdan bir sonraki gün yaşama veda etti.

2 – Kurbağaya Benzeyen Bebek

Bu tuhaf görünümlü bebek 2006 yılında Charikot’ta doğdu. Boyunsuz bebeğin kafası vücudunun üst kısmına gömülmüş gibi duruyor, sıradışı bir şekilde büyük olan gözleri kelimenin tam anlamıyla yuvalarından fırlamış. Doğduktan 1,5 saat sonra hayata veda eden bebeğin haberi halk arasında hızla yayıldı. Yüzlerce insan onu görebilmek için hastaneye akın etti. Polis, kalabalığı durdurmak zorunda kaldı.

1- 3 Kollu Bebek

2006 yılında Çin’de üç kollu olarak dünyaya gelen Liu Jungie’nin üçüncü kolu tıpkı diğer kolları gibi gelişmiş. Doktorlar bu duruma çok ender rastlanıldığını söylüyor. Elinda kas ve avuç olmayan bebeğin elinin işlev görebilmesi için uzun süreli fizik tedavisi görmesi gerekti.

Bonus – 7,75 kg Olarak Dünyaya Gelen Bebek

Sibiryalı bir kadın 2007 yılında 12. çocuğuna hayat verdi, ancak küçük Nadia’nın 7,75 kg oalrak doğmasına çok şaşırdı. 43 yaşındaki anne Tatyana Barabanova “Özel yiyecekler almak için paramız yok, sadece patates, erişte ve domates yedim,” dedi ve önceki çocuklarının da 5 kg’dan fazla dünyaya geldiklerini belirtti.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

OHA OHA
3
OHA
Korkunc Korkunc
8
Korkunc
Aşk Aşk
1
Aşk
Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Kızgın Kızgın
2
Kızgın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı